Wyposażenie domu

A free web template for you, by us

Powrót do: Podłogi

Czym są panele winylowe


Materiały podłogowe, jak panele drewniane czy płytki ceramiczne charakteryzują się tzw. klasą ścieralności, która mówi o ich wytrzymałości. Panele winylowe należą do wyrobów charakteryzujących się najwyższą klasą ścieralności z wszystkich materiałów dostępnych na rynku.

Wpływ grubości warstwy winylowej na klasę ścieralności paneli

Oczywiście nie wszystkie panele podłogowe winylowe mają takie same własności, mogą one różnić się miedzy sobą. Cechą, która przede wszystkim decyduje o ścieralności paneli jest grubość warstwy winylowej. Generalnie im grubsza jest ta warstwa, tym bardziej odporne na ścieranie są panele winylowe.

Z grubością paneli idzie niestety w parze również ich cena. Przyjmuje się, że grubość paneli winylowych należy dobierać w zależności od pomieszczenia, w którym będą one zamontowane. I tak, panele podłogowe winylowe dedykowane do sypialni mogą mieć warstwę winylu o grubości około 0,3 mm. W pomieszczeniach, takich jak kuchnia czy łazienka, oraz lokalach użytkowych o średnim natężeniu ruchy sugerowana grubość warstwy winylowej to około 0,5 mm.

Najwyższe wymagania muszą spełniać panele winylowe montowane chociażby w zakładach produkcyjnych, tam warstwa winylowa nie powinna być mniejsza niż 0,7 mm. Na opakowaniach paneli nie podaje się grubości samej warstwy, są one natomiast oznaczane specjalnym kodem, który definiuje gdzie i przy jakim obciążeniu panele mogą być instalowane.

Najbardziej wymagające pomieszczenie w domu a panele winylowe

Jeśli chodzi o pomieszczenie w domu, które stawia duże wymagania materiałom podłogowym, to jest to kuchnia. Większość ludzi nadal wykańcza swoje kuchnie płytkami, warto jednak wiedzieć, że podłogi winylowe, są rozwiązaniem równie trwałym i estetycznym.

Panele winylowe mają jedną znaczącą przewagę nad płytkami, nie pękają tak łatwo. W kuchni często zdarza się, że na podłodze lądują ciężki przedmioty, które z całą pewnością uszkodzą pytkę, a panel winylowy niekonicznie. Panele podłogowe winylowe są również odporne na działanie wysokich temperatur oraz wilgoci oraz bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Jest to znakomite rozwiązanie do każdej kuchni.

Zobacz panele winylowe w mieście Brzeg: https://podlogiwojciak.pl/podlogi-winylowe-panele-winylowe-brzeg/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy