Wyposażenie domu

A free web template for you, by us

Powrót do: Wyposażenie

Leczenie wypadania włosów w Krakowie


Wypadanie to normalny cykl życia włosów. O ile większość loków to młode wzrastające i dojrzałe włoski, o tyle jest też pewien procent takich, które są już w momencie starzenia się i wysuszania. Włosy są jak papierek lakmusowy zdrowia naszego organizmu. Jeśli zauważymy ich zbytnią utratę to powinniśmy zbadać dlaczego tak się dzieje.

Przyczyny wypadania włosów.

Powody, dla których włosy wypadają jest całkiem sporo. Począwszy od nieprawidłowej pielęgnacji włosów oraz skóry głowy, nieumiarkowanego poddawania włosów zabiegom chemicznym i farbowaniu, na złej diecie skończywszy.

Do tego dochodzi stres, zmiany warunków atmosferycznych i temperatury, przyjmowane leki albo choroby odbijające się na wyglądzie cery i włosów, np. łysienie androgenowe, łupież. Przyczyn jest naprawdę wiele, dlatego najlepiej jest udać się do specjalisty, który będzie w stanie zdiagnozować co wpływa na zły stan zdrowia naszej czupryny i zaproponować odpowiednie leczenie wypadania włosów. Warto bowiem pamiętać, że leczenie łysienia powinno być prowadzone w sposób profesjonalny. Na szczęście w mieście Kraków specjalistów z tej dziedziny nie brakuje.

Wrażliwa skóra głowy.

Jeśli ustaliliśmy, że nasza skóra głowy jest nader podatna i przeczulona na ostre chemiczne specyfiki, możemy przez jakiś czas spróbować myć głowę szamponami dla dzieci. Kosmetyki te mają bardzo delikatne składy, nie przeciążają włosów, łagodzą przewrażliwioną skórę i nie podrażniają.

Ten czas pozwoli skórze głowy i włosom na zregenerowanie swojej naturalnej lipidowej bariery ochronnej. Poddawanie włosów częstym zabiegom chemicznym  i mechanicznym również nie sprzyja odbudowie struktury włosa. Dobrze jest od czasu do czasu zrobić dłuższą, kilkumiesięczną przerwę od farbowania czy trwałej ondulacji.

Sezon letni, sezon zimowy.

Wypadanie włosów może też mieć związek z bieżącą porą roku. Włosy nie lubią wysokich temperatur, dlatego przy suszeniu ich suszarką najlepiej jest włączyć zimny nawiew. Słońca nie jesteśmy jednak w stanie wyłączyć, kiedy nam nie odpowiada.

Latem promienie słoneczne odbarwiają oraz mocno przesuszają włosy. Aby leczyć wypadające włosy w tym okresie należy włączyć w pielęgnację olejki, np. z pestek malin lub śliwki albo olejek monoi. Wystarczy delikatnie wetrzeć olejek rozgrzany w dłoniach w końcówki, a włosy stają się chronione przed promieniami UV i temperaturą.

Zima to z kolei sezon na silne, porywiste wiatry i bardzo niskie temperatury, na które nasze włosy również reagują niezdrowo. Zimowe zawieruchy oraz ciągłe noszenie czapek sprzyjają mechanicznym uszkodzeniom włosów, zaś mrozy potrafią skutecznie wysuszyć każdy kosmyk. Leczenie wypadania włosów w tym czasie również powinno skupić się na olejowaniu osłabionych końcówek oraz przyjmowaniu dodatkowych dawek biotyny i witaminy A.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy