Wyposażenie domu

A free web template for you, by us

Powrót do: Wyposażenie

Czy inteligentne domy to przyszłość


Inteligentne domy jeszcze niedawno wydawały się być tworem rodem z filmów fantastycznych. Nieustannie rozwijająca się technologia sprawiła jednak, że dzisiaj jest to już rzeczywistość..

Czy są inteligentne domy?

Inteligentny dom to nazwa określająca systemy oraz urządzenie przeznaczone dla automatyki domowej. W największym uproszczeniu można więc powiedzieć, że jest to sieć, obejmująca liczne detektory oraz czujniki, które podłączone są do systemu sterowania, tworząc tym samym zintegrowany system.

Nowoczesne technologie w domu mogą zarządzać mi.in. oświetleniem czy temperaturą ale również zareagować w razie pożaru lub innego nieprzewidzianego zdarzenia. Inteligentny dom może być sterowany nawet ze smartfona, co daje niesamowitą wygodę i komfort użytkowania.

Co wchodzi w skład inteligentnych domów?

Wszystkie komponenty obsługujące nowoczesne technologie w domu połączone są w sieć za pomocą tzw. centralek, którymi zarządzać można z poziomy panelu sterowania. Inteligentny dom wyposażony jest w sieć Wi-Fi, sterowanie centralkami i całą siecią może odbywać się więc z poziomu telefonu lub komputera.

Wyróżniamy kilka rodzajów centralek. Najważniejsze obsługują nowoczesne technologie w domu związane z bezpieczeństwem: czujniki czadu czy gazu, oświetlenia i ruchu,

Inteligentny dom to również inteligentne gniazdko, czyli moduł, zainstalowany w zwykłym gniazdu, który umożliwia obsługiwanie podpiętych do niego sprzętów zdalnie. Koniec z niewyłączonym żelazkiem lub garnkiem pozostawionym na włączonej płycie.

Jak zmienić swój dom w inteligentny?

Z całą pewnością powoli. Nowoczesne technologie w domu stanowić mogą pewien wydatek. Warto je więc wprowadzać na raty. Inteligentny dom można zacząć tworzyć przykładowo od systemów bezpieczeństwa , np. czujników dymu, monitoringu etc.

Jeśli to się sprawdzi można dalej rozwijać system w domu. Użytkownicy, którzy już mają inteligentny dom, twierdzą, że nowoczesne technologie w domu to rzecz niezwykle przydatna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo. Warto rozważyć wprowadzanie technologii do swojego domu, bo być może za niedługo staną się one standardem.

Więcej informacji o nowoczesnych technologiach wykorzystywanych w domu znajdziesz tu: https://ideatechnologie.com/category/inteligentny-dom/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy