Wyposażenie domu

A free web template for you, by us

Powrót do: Wyposażenie

Naturalne proszki i płyny do prania


Pranie, pranie... Jeśli to Ty odpowiadasz za tę czynność w Twoim domu, doskonale wiesz, ile proszku i płynu musisz na nie przeznaczyć. W niejednym domu pralka włączana jest kilka razy w tygodniu, pochłaniając przy tym nie tylko duże ilości wody i prądu, ale i środków czyszczących. Wzrastająca świadomość ekologiczna sprawia, że coraz więcej gospodyń domowych sięga po eko środki do prania. Taki wybór pomaga spać spokojniej - naturalne proszki i płyny do prania są bezpieczniejsze nie tylko dla środowiska, ale i osób noszących wyprane przez nie ubrania. Zwłaszcza tych najmłodszych i alergików!

Naturalne proszki do prania

Na rynku istnieją naturalne proszki do prania, które czyszczą równie skutecznie, co "zwykłe". Proszki do prania kolorowego, białego - w tym przypadku nie trzeba wrzucać wszystkiego do jednego wora. Odpowiednie składniki dbają o to, by ubrania, ręczniki i pościele były czyste i świeże, a jednocześnie miękkie i przyjemne.

Dobry naturalny proszek do prania będzie zawierał bezpieczne dla środowiska składniki, które są biodegradowalne. Nie będą więc zalegały w naturze jako odpad. Jednocześnie taki proszek nie będzie zawierał szkodliwych i drażniących środków czyszczących, barwiących czy zapachowych.

Płyny do płukania

Czy ekologiczne pranie musi oznaczać brak dodatków zapachowych? Czy pościel wywieszona na suszarce nie może roznosić wspaniałego aromatu w domu lub na balkonie? Spokojnie, nie musisz z tego rezygnować! Eko środki do prania i płukania tkanin zawierają naturalne olejki eteryczne, które wspaniale pachną, a jednocześnie są przyjazne dla skóry i środowiska. Naturalne płyny do płukania różnią się od popularnych, jednak nie oznacza to mniejszej przyjemności z prania.

Wybielacze i odplamiacze

Kolejna sprawa, która nie daje spokoju osobom dbającym o środowisko - chemiczne środki, które przydają się podczas usuwania plam i przebarwień. Nie każdy pamięta jednak, że w naturze występują skuteczne surowce pochodzenia mineralnego. 

Ekologiczne środki do prania mogą efektywnie usuwać przebarwienia - nawet te, które zdążyły się już "zadomowić" w tkaninie. Są natomiast bezpieczne dla materiału i - oczywiście - dla natury.

Ekologiczne środki do prania znajdziesz tu: https://dziobak.com.pl/ekologiczne-srodki-do-prania
KOMENTARZE:

Brak komentarzy