Wyposażenie domu

A free web template for you, by us

Powrót do: Wyposażenie

Funkcjonalne akcesoria łazienkowe


Każdy człowiek będzie miał inne poczucie smaku i stylu wyposażenia wnętrza łazienki. Dzięki temu, w sklepach można znaleźć mnóstwo różnorodnych akcesoriów łazienkowych, które jednak spełniają te same funkcje. Poznaj najczęściej wybierane artykuły.

Łazienka w minimalistycznym stylu

Jeśli łazienkę użytkuje singiel bądź bezdzietna para, najwygodniejszym motywem przewodnim aranżacji pomieszczenia jest funkcjonalny minimalizm. Akcesoria łazienkowe w takim projekcie można sprowadzić do typowych sprzętów, które zachowują przyjemny styl z delikatnie rzucającymi się w oczy detalami. Przy muszli klozetowej można zastosować zestaw złożony ze stojaka na papier toaletowy z pojemnikiem i szczotką do WC. Artykuły do łazienki powinny być koniecznie wykonane z surowców niekorodujących, aby zminimalizować ryzyko częstej wymiany i dokuczliwego czyszczenia.

Obok kabiny prysznicowej świetnie sprawdzi się wieszak podłogowy na ręczniki o oryginalnej geometrycznej konstrukcji, która nada pomieszczeniu nowoczesnego charakteru. Wszelkie kosmetyki pielęgnacyjne czy makijażowe będą dobrze zorganizowane na półkach narożnych albo regałach niedaleko luster, aby w każdej chwili można było po nie sięgnąć i szybko znaleźć to, czego akurat potrzeba na szybkie wyjście ze znajomymi do kina. Całość układu dopełnia kilka doniczek z zielonymi roślinami wchłaniającymi wilgoć z otoczenia i oczyszczającymi powietrze, np. zielistka czy zamiokulkas.

Rodzinna łazienka

W zupełnie innej sytuacji znajdują się rodziny z małymi dziećmi. Posiadanie potomstwa determinuje aranżację wnętrza łazienki. Ze względu na pociechy rodzice dekorują pomieszczenie poprzez zastosowanie akcesoriów łazienkowych o intensywnych barwach czy nietypowych kształtach. Zwykłe kosze na pranie przeobrażają się w plakaty filmów animowanych.

W takich pomieszczeniach bardzo istotne jest, aby artykuły do łazienki były bezpieczne w użytkowaniu przez każdego członka rodziny. Częstymi akcesoriami są wtedy podstawki o antypoślizgowych nóżkach, pojemniki na proszek do prania z niedającym się otworzyć dzieciom systemem zamykania pokrywki, wytrzymałe i dające dobrą amortyzację dywaniki łazienkowe czy trwałe i łatwe w czyszczeniu szafeczki na kosmetyki.

Zobacz więcej na: https://abc-agd.pl/14-lazienka
KOMENTARZE:

Brak komentarzy