Wyposażenie domu

A free web template for you, by us

Powrót do: Wyposażenie

Suplementy na koncentrację i poprawę pamięci


Dla kogo przydatne są suplementy na koncentrację i poprawę pamięci? Taki rodzaj suplementów sprawdzi się zwłaszcza u osób uczących się (uczniów, studentów itd.) oraz dla wszystkich tych, którzy do wykonywania swojej pracy bardziej angażują swój umysł niż siłę mięśni. Witaminy przydadzą się również osobom starszym, u których zaczynają pojawiać się problemy z kojarzeniem lub zapamiętywaniem informacji.

Z racji tego, że suplementy składają się z naturalnych substancji i najczęściej dostępne są bez recepty mogą być bezpiecznie spożywane przez każdego, bez względu na wiek i wykonywamy zawód. Należy jednak pamiętać, że takie preparaty nie są lekami i ich nie zastąpią - stanowią raczej uzupełnienie diety.

Naturalne preparaty na pamięć - co powinny w sobie zawierać?

Skład suplementów na koncentrację i pamięć może być zróżnicowany, w zależności od tego czego brakuje w organizmie. Najczęściej w preparatach na pamięć znajdziemy:

  • żeń-szeń - dzięki zawartym w nim składnikom wpływa na polepszenie pamięci i przywraca zdolność koncentracji; zazwyczaj jest zalecany uczniom i studentom, ponieważ dodatkowo oprócz szybkiego i długotrwałego działania eliminuje stres i działa uspokajająco;
  • lecytynę - przyjmowana systematycznie i w dłuższym okresie czasu działa pobudzająco na umysł, poprawia koncentrację i wpływa na szybkość procesów myślowych; u osób starszych poprawia zdolność zapamiętywania informacji;
  • miłorząb japoński- według naukowców zawarte w nim substancje wpływają na szybkość i skuteczność przekazywania informacji przez neurony - co owocuje poprawą pamięci i polepszoną zdolnością zapamiętywania faktów;
  • kofeinę - dzięki jej właściwościom pobudzającym osoby ją zażywające cieszą się dłuższym czasem koncentracji oraz mniejszym uczuciem senności; kofeina poprawia zdolność przyswajania informacji oraz wpiera umiejętność logicznego myślenia.

Witaminy w suplementach poprawiających koncentrację

Oprócz naturalnych składników w preparatach na koncentrację i pamięć powinny znaleźć się witaminy i minerały. Najczęściej jest to:

  • magnez - opóźnia procesy starzenia się mózgu, poprawia proces przewodzenia informacji oraz ułatwia zapamiętywanie,
  • cynk - poprawia zdolność koncentracji i opóźnia procesy związane ze starzeniem się mózgu;
  • witamina E - zwana witaminą młodości; poprawia pamięć oraz spowalnia proces starzenia i obumierania komórek; ogranicza ryzyko wystąpienia demencji u osób w podeszłym wieku. 

Naturalne suplementy na koncentrację i poprawę pamięci znajdziesz w dobrych sklepach (https://strefamocy.pl/pl/116-pamiec-i-koncentracja)
KOMENTARZE:

Brak komentarzy