Wyposażenie domu

A free web template for you, by us

Powrót do: Kominki

Czym są biokominki wolnostojące


Kominek to jedno ze źródła dostarczania ciepła oraz ogrzewania mieszkania. Wiele osób oprócz walorów użytkowych dostrzega pozytywne aspekty wizualne, ocenia go jako element dekoracyjny oraz strefę odpoczynku i relaksu. Zimne wieczory z herbatą i książka przy płonącym kominku to marzenie wielu ludzi. Jednak nie każdy może spełnić to pragnienie, a w zamian za to musi odnaleźć przystępna alternatywę. Czym jest biokominek wolnostojący? Jakie wyróżniamy rodzaje biokominków? Z czego jest on zbudowany?

biokominek_wolnostojacy

Czym są biokominki wolnostojące?

Biokominek to alternatywa popularnego i standardowego kominka. Jest to forma kominka opalanego płynnym lub żelowym biopaliwem. Paliwa te bazują na alkoholu, a podczas spalania nie wytwarzają dymu, ani zapachu. Tego rodzaju kominek bio nie pozostawia także produktu spalania, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, które pozostawiają popiół. Główną cechą biokominków jest brak instalacji kominkowej, która ze względu na proces działania, nie jest wymagana.

Rodzaje biokominków wolnostojących.

Biokominki wolnostojące (https://kominki.ratur.com.pl/236-biokominki-wolnostojace-)to produkty, które można podzielić pod wieloma względami. Pierwszym podziałem jest podział ze względu na rodzaj paliwa. Wyróżniamy tutaj biokominki:

  • żelowe,
  • na paliwo płynne.

Biokominki  można także wyróżnić ujmując kształt i formę użytkowania. Są nimi biokominki:

  • wolnostojące,
  • naścienne,
  • meble z ogniem np. stoły, stoliki kawowe.

Wolnostojący biokominek - budowa

Kominki zasilane żelowym lub płynnym paliwem zazwyczaj wykonywane są ze stali. Materiał ten pokryty jest różnego rodzaju farbami i lakierami, które odporne są na bardzo wysoka temperaturę i spalanie. Oprócz stało można wyróżnić również inne elementy kominka takie jak:

  • szkło,
  • beton,
  • MDF,
  • kamień.

Oprócz obudowy kominka składowymi elementami są: podstawa, szklany cylinder lub osłona, palenisko - biopalenisko i inne. Biokominki wolnostojące wyposażone są również w nowe i innowacyjne technologie, które umożliwiają zamontowanie wygodnych i użytkowych funkcji. Wiele z biokominków uruchamianych jest za pomocą pilota, a także posiada możliwość regulacji wielkości ognia oraz jego intensywności palenia się
KOMENTARZE:

Brak komentarzy