Wyposażenie domu

A free web template for you, by us

Powrót do: Schody

Poręcze schodowe Wałbrzych


Poręcze schodowe i balustrady bardzo poprawiają funkcjonowanie i poruszanie w codziennym życiu. Znacznie podnoszą bezpieczeństwo i poruszanie się w obrębie schodów.  Poza aspektem praktycznym mogą dodać wnętrzu wymarzony wygląd. Piękną balustradę można dopasować do każdego wnętrza.

Poręcze schodowe i ich różnorodność!

porecze_schodowe_walbrzychPoręcze schodowe można podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. Występuje bardzo duża różnorodność form jakie mogą prezentować balustrady wewnętrzne. Często zachwycają swoim wyglądem i oryginalnośćią wykonania. W zależności od wykończenia pomieszczeń mogą być stylizowane pod daną epokę, nowoczesność  lub zachwycać swoim minimalistycznym wyglądem. Poręcze to mały detal, który całkowicie może odmienić każde wnętrze. Pośród wielu możliwości jakie daje nam wyobraźnia trzeba zastanowić się nad doborem materiału i wykonania .

Materiały z jakich najczęściej wykonane zostają poręcze schodowe

* drewno- jest ono naturalnie piękne a ich wykonanie nie jest zbyt skomplikowane. Najczęściej wykonywane są z drewna twardego; dębu, klonu. Poręcze takie często przyciągają wzrok i cieszą oczy swoją estetyką.

*metal- świetnie harmonizuje się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Należy pamiętać, że metalowe elementy świetnie komponują się z drewnem, kamieniem czy ceramiką. Nie ma tu żadnych ograniczeń.

*inne- największe grono zwolenników zyskały jednak poręcze wykonane z połączenia materiałów.

Podział poręczy schodowych

Balustrady mają konstrukcję pełną lub ażurową. Pełne wykonane są z cegieł, pustaków, bloczków szklanych czy płyt gipsowo-kartonowych. Natomiast ażurowe składają się ze słupków i poręczy.

Poręcze muszą być wygodne i gładkie w dotyku gdyż to one wspierają nas prze wchodzeniu i schodzeniu po schodach. Na żadnym fragmencie nie może występować żaden wystający element. Bardzo ważna jest średnica, która powinna mieć 7 cm. Poręcz nie może być przymocowana za blisko ściany, aby ułatwić swobodny chwyt.

Źródło: Mstal24.pl/porecze-schodowe-walbrzych/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy