Wyposażenie domu

A free web template for you, by us

Powrót do: Wyposażenie

Klamki - dobro trwałego użytku


Każdy z nas każdego dnia kilkakrotnie ma do czynienia z klamkami. Klamki występują niemal wszędzie, czy to w domu, w pracy, czy podczas przemieszczania się między pracą a domem. Za pomocą klamki otwieramy nie tylko drzwi wewnętrzne lub wejściowe, ale także okna, drzwi balkonowe czy samochodowe. Warto więc zastanowić się jak i z czego klamki są produkowane.

Produkcja klamek drzwiowych

Proces produkcji przebiega zgodnie z zachowaniem założonych i wyznaczonych norm oraz składa się z kilku etapów. Przebiega z wykorzystaniem najwyższej technologii i z zastosowaniem najnowocześniejszych maszyn. Na rynku można spotkać również klamki obrabiane ręcznie, mają one niebanalne wzornictwo i kształty. Klamki robione przez człowieka są nietypowe i wyjątkowe, ale także dość drogie. Są one wybierane głównie przez zamożnych klientów, ceniących sobie oryginalność i niepowtarzalność.

klamkidodokomu2Materiał do produkcji klamek

Do produkcji klamek mających zastosowanie w domach czy mieszkaniach wykorzystuje się głównie różnego rodzaju stopy metali. Klamki takie łatwo się obrabia, dlatego można nadać im wiele kształtów, kolorów, a także pokryć je powłokami i substancjami np. nadającymi połysk, kolor lub zabezpieczającymi przed porysowaniem i ścieraniem. Klamki produkowane są również ze stali nierdzewnej. Ten typ materiału jest trwały i niezwykle odporny na warunki atmosferyczne.

Klamki ze stali nierdzewnej - najlepszej jakości

Dlatego też wyroby ze stali nierdzewnej doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie mamy do czynienia z dużą wilgotnością i wyższą temperaturą. Są też odporne na korozję. Mogą być stosowane między innymi w kuchniach, czy łazienkach.

Na rynku można również spotkać klamki wykonane z tworzyw sztucznych. Są one w miarę tanie, trwałe i proste w utrzymaniu w czystości, dlatego ich stosowanie zaleca się głównie w biurach i miejscach użyteczności publicznej. Tak więc wygląd i funkcjonalność naszej klamki w głównej mierze zależy właśnie od użytego do jej produkcji rodzaju materiału.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy