Wyposażenie domu

A free web template for you, by us

Powrót do: Schody

Jak zrobić schody?


schody_1To nie taka prosta czynność, może np. samo wykonanie to już docinanie elementów na wymiar, no ale my musimy je zaprojektować, tak by zmieściły nam się na danym obszarze, a samo wchodzenie było po prostu łatwe i przyjemne, bo inaczej nie da przecież rady.

Solidne schody drewniane

Oczywiście jest wiele osób które niezbyt otwarcie korzystają z tego typu rozwiązań, ja jednak uważam że trzeba solidnie wybudować schody które mamy, powiem wam jak zrobiłem to u siebie w domu. na początku wymierzyłem ile mam miejsca na schody, w płaszczyźnie horyzontalnej. Dodatkowo doliczyłem do tego różnice poziomów między podłogą a sufitem.

Jak wyliczyć ilość schodów

To wszystko pozwoliło mi wyliczyć ilość stopni, ich wysokość i szerokość, co na pewno proste i łatwe nie jest, aczkolwiek możliwe do wykonania, co moim zdaniem jest rzeczą naprawdę bardzo rozsądną i niezwykle ciekawą.

Tak by wchodzenie po schodach nie było żadnym problemem, w końcu musi to być wygodne, w przeciwnym wypadku mielibyśmy ciągle jakiś problem i to wcale nie byłoby dla nas fajne. Gdy zaczniemy budować schody to podstawa by mieć po prostu dobre rozwiązania. Patrzcie tylko co oferują nam firmy sprzedające materiały.

Drewniane czy betonowe schody

Możemy zbudować takie schody których nic nie zdoła uszkodzić. Przede wszystkim jeśli chcemy mieć betonowe schody, to trzeba je najpierw zaszalować, tak ułożyć deski żeby po prostu wlać w nie beton i ładnie wszystko przyszykować. W to ułożyć druty, które w połączeniu z solidnym betonem dadzą nam nienaruszalną konstrukcje, co według mnie jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem. tym bardziej że schody nie powinny trzeszczeć, czy się uginać.

Tak przygotowane schody możemy już obudować w dowolny sposób, jak tylko będziemy chcieli. Także nie zastanawiajcie się, w końcu to pozwoli nam na mnóstwo naprawdę fajnych rozwiązań udogadniających nam nasze dotychczasowe życie.

KOMENTARZE:

2012-02-11, Marek
SUPER artykuł !

Podobne artykuły:
Bez schodów nie da rady! (2012-02-26)
Solidne aluminium na meble (2012-02-28)
Lustra dekoracyjne - diabeł tkwi w szczegółach! (2021-07-04)